Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Otto von Bismarck

« Všechny citáty autora
 

Veľké otázky epochy sa neriešia rečami a ani hlasovaním väčšiny, ale železom a krvou. Nemecko nepozerá na liberalizmus Pruska, ale na jeho vyzbrojenie.

 
Otto von Bismarck

» Otto von Bismarck - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Otto von Bismarck, Otto von Bismarck quotes, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Kdokoliv, kdo je připraven učinit z národní otázky otázku svou vlastní do té míry, že nezná žádný vyšší ideál než blaho svého národa; kdokoliv, kdo porozuměl naší skvělé národní hymně "Deutschland über Alles" v tom smyslu, že nic na světě nezastíní v jeho očích Německo, jeho lid a zemi - ten je socialistou. "(Hitlerův projev z 28.7. 1922)

 
Adolf Hitler
 

Veľké epochy nášho života ležia tam, kde získame odvahu prekrstiť svoje zlo na to najlepšie, čo máme.

 
Friedrich Nietzsche
 

Strom slobody musí byť čas od času osviežený krvou vlastencov a tyranov. Je to jeho prirodzené hnojivo.

 
Thomas Jefferson
 

Oni traja, bezvýznamní vojaci v zajatí, nie sú opustení. Práve pre nich stráca život omnoho viac izraelských vojakov, práve pre nich znáša Izrael odsúdenie väčšiny arabského sveta, väčšiny OSN a väčšiny svetových médií. To všetko pre nich, troch pešiakov, ktorí vidia, že ich krajina neustupuje, ani keď ide "len" o ich obyčajné životy. Gilad, Eldad a Ehud budú možno zavraždení. Ale to, že sú pre Izrael dôležití, je ich jediná nádej. Z ich pohľadu preto Bejrút nie je popretím ceny ľudského života, ale jej omračujúcim potvrdením. (.týždeň 31/2006)

 
Štefan Hríb
 

Velké otázky obvykle otvírají dveře, zatímco odpovědi je naopak zavírají.

 
Jonas Ridderstrale
 

Bylo nespravedlivé, že nové Německo neuznalo vysoce úctyhodnou povahu toho, co Fritz udělal, ani významnou roli, jakou sehrál při konečném svržení Hitlera a hitlerismu. Jednoho dne bude doufám v jeho zemi tato nespravedlnost napravena a jeho role po zásluze uznána. (Allen Dulles, 10. ledna 1965)

 
Fritz Kolbe
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt