Čtvrtek, 21. červen 2018 | Svátek má Alois Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Osho

« Všechny citáty autora
 

Svět dítěte je plný nevinnosti a čistoty, ale postupně vykročíme na cestu, dlážděnou lží a proradností, a když dozrajeme, jsme staří - nejen tělesně, ale i duševně.

 
Osho

» Osho - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Osho, Osho quotes, citáty o rodičích a dětech, citáty o mládí a stáři, citáty o světě, autoři od písmene O


Podobné citáty

 

Manželství má tu výhodu, že v něm může člověk tělesně milovat, i když duševně nemiluje.

 
Marcus Porcius Cato
 

Važ si každého člověka, ale stokrát víc si važ dítěte a střes se, abys neporušil jeho dětské čistoty.

 
Alexej Nikolajevič Tolstoj
 

Při velkých výkonech nezáleží na tělesné síle, obratnosti nebo rychlosti, ale na rozvaze, vážnosti a správných názorech, a to jsou přednosti, o které stáří nejen není ochuzováno, ale které mu dokonce přibývají.

 
Marcus Tullius Cicero
 

Všichni mají duši dítěte, a když si odmyslíte trochu té únavy a profesionálního cynismu, objeví se náhle sedmnáctiletý konzervatorista, plný okouzlení, nadšení a velké lásky k hudbě. (o Newyorských filharmonicích)

 
Zubin Mehta
 

Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi.

 
Hans Christian Andersen
 

Muž by měl mít alespoň každých pět nebo šest let příležitost, aby se odebral někam do samoty a tam se vyplakal. Pak by přišel zpět posilněn k dalším bojům a duševně i tělesně zdráv, - protože neponížen.

 
Jan Neruda
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt