Sobota, 21. duben 2018 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Oscar Wilde

« Všechny citáty autora
 

Dnes jsme tak vzdělaní, že nás nepřekvapí nic, vyjma šťastného manželství.

 
Oscar Wilde

» Oscar Wilde - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Oscar Wilde, Oscar Wilde quotes, citáty o manželství, citáty o vzdělání, citáty o štěstí, autoři od písmene W


Podobné citáty

 

Jsme dnes natolik vzdělaní, že nás už nic kromě šťastného manželství nemůže překvapit.

 
Oscar Wilde
 

Takové manželství, to není nějaká betonová stráda. A právě to je celej ten kumšt a celej ten vtip, že v manželství, když si dva lidi rozumějí a mají se rádi, dovedou si vodpustit a můžou se i přát. Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství.

 
Jan Werich
 

Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství.

 
Jan Werich
 

Vzdělání je to jediné, co v nás zůstane po tom, co jsme se naučili ve škole.

 
Albert Einstein
 

Usměj se, lásko, třeba slzami, když jméno vepsali jsme ke jménu, my dnes to zlaté slunce nad námi vzali jsme do našich prstenů.

 
František Branislav
 

Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole.

 
Karel Čapek
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt