Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Oblíbené citáty uživatele „Petr-Koukola“


Karl Jaspers
Církve jsou pro všechny, filosofie pro jedince.
Jan Pavel II.
Člověk nemůže žít bez lásky. Je sám sobě nepochopitelnou bytostí a jeho životu chybí smysl, nepozná-li lásku, nesetká-li se s ní, nezakusí-li ji, nepřivlastí-li si ji nějak a neprokazuje-li ji aktivně druhým. ... [Člověk je] základní cestou, po níž církev jde…, je také cestou pro každého člověka. [Redemptor hominis, č. 10 a 13.]
Jan Hus
Papežové zajisté mohou lháti, ale Bůh nelže.
Jan Hus
Nemá býti věřeno v církev, poněvadž není církev Bohem.
Adolf von Harnack
Kdo zná jedno náboženství, zná všechna.
Anatole France
Náboženství prokázalo velkou službu lásce tím, že ji vyhlásilo za hřích.
Albert Einstein
Pro mne je judaismus, stejně jako všechna ostatní náboženství, ztělesněním nejdětinštějších pověr. Židé, ke kterým mám to potěšení náležet a s kterými jsem si mentálně blízký, nemají žádné jiné kvality než ostatní lidé. Dle mé zkušenosti nejsou lepší než jakákoli jiná lidská skupina, i když od největšího zla je chrání nedostatek moci. Jinak nevidím na nich nic vyvoleného.
Albert Einstein
Nejkrásnější a nejhlubší pocit, jaký může člověk zažít, je poznat tajemno. To je základním principem náboženství, stejně tak jako veškerého seriózního úsilí v umění a ve vědě.
Albert Einstein
Věda bez náboženství je chromá, náboženství bez vědy je slepé.
Peter Demetz
Rudolf II. byl podivín, ale já ho chápu. Měl v sobě jádro, hledal něco a našel to z části v umění, z části v náboženskosti, ne v náboženství. Něco urputně hledal, až se z toho zbláznil.
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt