Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Napoleon Bonaparte

« Všechny citáty autora
 

Zákon by mal byť taký aby nezdržoval činnosť vlády a neprinútil ju k jeho porušovaniu.

 
Napoleon Bonaparte

» Napoleon Bonaparte - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Napoleon Bonaparte, Napoleon Bonaparte quotes, citáty o zákonu, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Ak by mal byť člen vlády odvolaný za to, že niekto si po svojom vyloží jeho vyhlásenia, predseda vlády SR by sa musel odvolať už asi tisíckrát sám.

 
Robert Fico
 

Existuje jedno epidemicky sa šíriace násilie, ktorému najľahšie podľahne idealista: je to prílišný aktivizmus a prepracovanosť… Ak človek pripustí, aby ho strhlo množstvo protichodných starostí, ak podľahne zhonu, ak sa zaviaže príliš mnohým ľuďom, ak sa snaží pomôcť každému a vo všetkom, vtedy taký človek podlieha násiliu. Horúčkovitá činnosť aktivistu neutralizuje jeho prácu za mier. Ničí ovocie vlastnej práce, pretože zabíja prameň vnútornej múdrosti, vďaka ktorej jeho práca môže prinášať plody.

 
Thomas Feverel Merton
 

Baťa vyvijí svou činnost v mnoha zemích, jejichž režimy se nám nezamlouvají. Vlády však přicházejí a odcházejí, potřeba lidí vydělávat si na živobytí zůstává.

 
Tomáš J. Baťa
 

Člověk je takový, jaká je jeho činnost. Člověk není nic jiného než jeho život.

 
Jean-Paul Sartre
 

Umění je činnost smyslů, činnost živelná jako primární emoce lásky, hněvu nebo strachu.

 
Herbert Read
 

Starý zákon je zrušen, člověk konečně ví je v nezúčastněné bezrozměrnosti universa, z něhož náhodně vystoupil, sám. Ani jeho osud, ani jeho povinnost nestojí nikde napsány. Je na něm, aby si zvolil mezi říší světla a temnotou.

 
Gabriel Monod
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt