Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Mourid Barghouti

« Všechny citáty autora
 

Lidé se uchylují k poezii jen v časech nespravedlnosti - časech společného mlčení - časech, kdy nejsou schopni slov ani činů. Veršům, jež šeptají a napovídají, mohou naslouchat jen lidé svobodní.

 
Mourid Barghouti

» Mourid Barghouti - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Mourid Barghouti na pwf.cz


Štítky: Citáty Mourid Barghouti, Anonymous quotes, citáty o člověku, citáty o čase, citáty o spravedlnosti, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Ať žiješ v zajímavých časech!

 
Ransdorf
 

Po nevlídných časech zas přijdou lepší.

 
Quintus Horatius Flaccus
 

Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.

 
Platón
 

Lidé, kteří nejsou schopni vybudovat pevné, dlouhodobé vztahy, brzy zjistí, že nejsou schopni ani dlouhodobého a efektivního vedení ostatních.

 
John C. Maxwell
 

Kdyby úspěch závisel, tak jako v minulých časech, na síle vůle mých mužů a jejich důstojníků, překonali bychom Alamein. Ale vyschly zdroje našich zásob, díky lenosti a zmatkářství zásobovacích důstojníků na pevnině. (vysvětlení porážky v první bitvě u El Alameinu)

 
Erwin Rommel
 

Kdo vyráží do přírody, zažívá neurčitý pocit vznešenosti. Kde v jiných kulturách a časech člověk spíše chodil, plahočil se či plížil, tam se západní člověk od dob romantismu prochází. Nevláčí s sebou plody, dřevo nebo usmrcená zvířata, ale Rousseaua, Schuberta, Wackenrodera, Wordsworthe a Caspara Davida Friedricha.

 
Maarten Doorman
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt