Sobota, 21. duben 2018 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Milan Kundera

« Všechny citáty autora
 

Člověk oddaný své víře je pokorný a má pokorně přijímat i nespravedlivý trest.

 
Milan Kundera

» Milan Kundera - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Milan Kundera, Milan Kundera quotes, citáty o člověku, citáty o spravedlnosti, citáty o trestu, citáty o víře, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Ako môžeš byť pokorný, ak neustále uvažuješ len o sebe? ... Ak by si bol naozaj pokorný, potom by si sa o seba nestaral vôbec. Prečo by si mal? ... Pokorný človek bude robiť veľké veci nevšedne dokonale, a to preto, lebo sa vôbec nestará o vedľajšie veci, ako sú napríklad vlastné záujmy, alebo jeho osobná reputácia. Preto nebude potrebovať márniť množstvo energie na to, aby sa obhajoval.

 
Thomas Feverel Merton
 

Lítost mění trest pekla v trest Očistce, zpověď v trest pozemský, patřičné pokání v nicotu. V lítosti hřích umírá, zpověď ho vynáší z domu, pokání ho pohřbívá.

 
Jacques de Vitry
 

Spravedlivý člověk je nejklidnější, nespravedlivý však je pln největšího neklidu.

 
Epikúros
 

Fanatismus je určitý nedostatek statečnosti. On je to strach přijímat svět v jeho složitosti. Fanatismus je cesta k zjednodušení života. Je to útěk před odpovědností, kterou člověk přijímá tím, že se pořád rozhoduje.

 
Jan Werich
 

Štěstí vězí spíše ve všeobecném založení ducha a srdce, které se otevřou štěstí tak, jako mohou uchovat lidskou přirozenost, než v množství konkrétních šťastných momentů života. Spočívá spíše ve schopnosti přijímat tyto šťastné okamžiky. Nevězí v radosti, nýbrž v hravě lehké schopnosti přijímat radost, v odůvodněné naději nacházet radost kdykoli, ve zkušenosti, že necítíme žádné obecné znechucení nad věcmi, které zakládají štěstí druhých.

 
Charles Louis Montesquieu
 

K nikomu není tak těžké být pokorný jako k někomu, kdo nás nenávidí.

 
Jean Paul
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt