Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Mikuláš Dzurinda

« Všechny citáty autora
 

Ak som ja krajná pravica, ty si komunistická lukašenkovská ľavica.

 
Mikuláš Dzurinda

» Mikuláš Dzurinda - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Mikuláš Dzurinda, Anonymous quotes, autoři od písmene D


Podobné citáty

 

Pravica má k pravde bližšie, ale ľavica je rýchlejšia.

 
Pavel Kosorin
 

Konfucianismus učí podřizovat se autoritě. Taoismus zase učí pečovat o tělo, nikoli o duši. V čínské tradici neexistuje žádná náboženská víra. Komunistická strana nabídla svou víru, a proto si podmanila lidi. Nebylo nic, co by stálo proti ní.

 
Ma Jian
 

Žil jsem životem kacíře. Kacíř ve všech "systémech víry", ať je to církev katolická, nebo komunistická strana, byl jedním z věřících, než se dopustil kacířství. Jednoho dne ale církev prohlásí: "Vlastně nikdy nebyl jedním z nás."

 
Joseph Weizenbaum
 

Po zkušenostech s komunisty a s činností komunistické strany v Československu již za prvé republiky jsem přišel k názoru, že na komunistickou stranu se nemůže a nemáme dívat jako na normální politickou stranu. Komunistická strana je zcela odlišná od normálních politických stran, jak je známe v demokratických státech. [z knihy Svědectví o puči, vydané v exilu v roce 1978]

 
Ota Hora
 

Hríb si popularitu získal svojim ťahom za pravdou. Tá hniezdi v plytkom vzdelaní a v hlboko zakorenených predsudkoch. Jeho intelekt produkuje zaujímavé agresívne a jednoduché otázky: "Čo to je? Ako to skutočne bolo? Vy klamete, povedzte pravdu." Vrchol jeho umenia sú rozhovory pripomínajúce policajný výsluch. Dlhú dobu na internetovej stránke Domina Hríb na otázku, čo si myslí o ľavici, odpovedal: "Ľavica je historický omyl, musí zaniknúť." (Igor Daniš, Britské listy)

 
Štefan Hríb
 

Mám za to a se mnou i devadesát devět procent Američanů, že totalita, ať už nacistická nebo komunistická, je ohavná. Oba systémy jsou nemorální, protože odmítají náboženství a neuznávají plnění slibů. Jsou proti zdravému rozumu pro své nepopsatelné krutosti a odporné zabíjení miliónů lidských bytostí. Hnusím si jakýkoliv druh kompromisu nebo spojenectví Ameriky s nimi. A co bude s miliony lidí ujařmených v Rusku a celé Evropě a s naší vlastní svobodou, jestliže máme posílat své syny vyhrávat válku pro komunismus? - bývalý americký prezident Herbert Hoover na shromáždění v Chicagu 17. září 1941

 
Herbert Hoover
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt