Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Margarete Seemann

« Všechny citáty autora
 

Prijímanie naplňuje ruky, dávanie naplňuje srdce.

 
Margarete Seemann

» Margarete Seemann - zobrazit všechny citáty »Zdroj: MÜHS, Wilhelm.: Slovom srdca, 365 myšlienok o láske. Bratislava: Nové Mesto, 2000, s. 272. ISBN 80-85-487-61-6


Štítky: Citáty Margarete Seemann, Anonymous quotes, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Muž, který si zahrává se ženami, mě naplňuje větší hrůzou než žena, která vábí muže.

 
George Bernard Shaw
 

Starší lidé bez herecké průpravy si snadno zvyknou před kamerou, nemají tolik zábran, nejsou ješitní, jsou spontánní. Tady jsme třeba našli paní Navrátilovou, hraje babičku-sýčka, je vždycky tam, kde se zle naplňuje osud. Když jsme za ní přišli poprvé, hodila po nás lopatou - právě odhazovala sníh. (o filmu Všichni dobří rodáci)

 
Vojtěch Jasný
 

Různá společenství se neřídí pocitem zodpovědnosti a svědomím tolik jako jednotlivci. Kolik utrpení přináší lidem tahle skutečnost, kolik válek a útisku všeho druhu, který celou planetu naplňuje bolestí, stony a trpkostí! A přece to, co je opravdu cenné, může vzniknout jenom neosobní součinností mnoha lidí. Proto každému, kdo má rád lidi je radostí největší, když povstane něco pospolitého, co vzniklo za velkých obětí a čeho jediným cílem je přispívat k podpoře života a civilizace.

 
Albert Einstein
 

Štedrý človek si vymyslí aj dôvod na dávanie.

 
Publilius Syrus
 

Srdce srdcí srdce dalo, aby srdce srdce milovalo. Proto srdce srdce prosí, ať to srdce v srdci nosí.

 
Neznámý autor
 

V pätnástich rokoch sa môj duch zaoberal štúdiom. V tridsiatke som nadobudol pevné názory. V štyridsiatke som prestal pochybovať. V päťdesiatke som poznal vôľu nebies. V šesťdesiatke bolo moje ucho spoľahlivým nástrojom na prijímanie právd. V sedemdesiatich môžem nasledovať túžby môjho srdca bez toho, aby som porušoval akékoľvek pravidlá.

 
Konfucius
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt