Sobota, 23. červen 2018 | Svátek má Zdeňka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

M. Scott Peck

« Všechny citáty autora
 

Veľakrát sme už zažili, ako jeden partner hovorí druhému s naozajstnou radosťou: "No nie, sme spolu dvadsať rokov, a toto som o tebe vôbec nevedel." Keď k tomu dôjde, vieme, že sa manželstvo začalo rozvíjať.

 
M. Scott Peck

» M. Scott Peck - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty M. Scott Peck, Gregory Peck quotes, citáty o manželství, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

"To som spravil ja" - hovorí moja pamäť, "To som nemohol urobiť ja" - hovorí moja hrdosť a zostáva neoblomná. Nakoniec - pamäť ustúpi.

 
Friedrich Nietzsche
 

"Našel´s už Ježíše, Forreste?" ["Já nevěděl, že ho mám hledat, pane..."]

 
Forrest Gump
 

Kterýsi lord, známý lenoch, parodoval pro svého syna známé rčení: "Nedělej sám, co za tebe může udělat jiný". Známý egoista k tomu dodal: "Nedělej nikdy pro druhého, co můžeš udělat pro sebe".

 
Alexandr Sergejevič Puškin
 

"Jste ochotní obětovat svoje životy?" "Ano." "Jste ochotní vraždit?" "Ano." "Páchat sabotážní činy, které mohou způsobit smrt stovek nevinných lidí?" "Ano." "Zradit svou vlast cizí mocnosti?" "Ano." "Jste ochotní podvádět, falšovat, vydírat, kazit děti, distribuovat návykové drogy, podporovat prostituci, rozšiřovat venerické nemoci - dělat cokoli, co by mohlo demoralizovat Stranu a oslabit její moc." "Ano." "Kdyby například sloužilo našim zájmům vychrstnout dítěti do tváře kyselinu sírovou - jste ochotní to udělat?" "Ano." "Jste ochotní zříci se své totožnosti a žít do konče života jako číšnice nebo přístavní dělník" "Ano." "Jste ochotní spáchat sebevraždu, když vám to nařídíme" "Ano." "Jste ochotní, vy dva, se od sebe oddělit a nikdy už jeden druhého nespatřit" "NE!" vpadla Julie.

 
George Orwell
 

Ježiš sedemnásťkrát hovorí "nasledujte ma!". Ani raz nepovedal "uctievajte ma!". (Richard Rohr)

 
Ježíš Kristus
 

Ježiš sedemnásťkrát hovorí "nasledujte ma!". Ani raz nepovedal "uctievajte ma!"

 
Richard Rohr
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt