Pátek, 22. červen 2018 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ludwig van Beethoven

« Všechny citáty autora
 

Neuznávám jiné vznešenosti mimo dobrotu.

 
Ludwig van Beethoven

» Ludwig van Beethoven - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Ludwig van Beethoven, Ludwig van Beethoven quotes, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Neuznávám jiné vznešenosti, mimo lidskou dobrotu.

 
Ludwig van Beethoven
 

Neuznávám jiné rozkoše, než učit se.

 
Francesco Petrarca
 

Nesouhlasím s tím, že pes u koryta má na ono koryto konečné právo, jakkoliv dlouho tam ležel. Neuznávám toto právo. Neuznávám například, že byla spáchána velká křivda na amerických Indiánech nebo na australských černoších. Neuznávám, že byla na těchto lidech spáchána křivda faktem, že silnější rasa, vyvinutější rasa, moudřejší rasa, chceme-li to tak říci, přišla a zaujala jejich místo.

 
Winston Churchill
 

Vážíme si aforismu mimo jiné proto, že obsahuje poloviční pravdu. Je to neobyčejně vysoké procento.

 
Gabriel Laub
 

Nesúhlasím s tým, že pes pri koryte má na to koryto konečné právo, aj keď pri ňom ležal veľmi dlho. Také právo neuznávam. Neuznávam napríklad, že sa stala nejaká veľká nespravodlivosť červeným americkým indiánom, alebo čiernym národom Austrálie. Nepripúšťam, že týmto ľuďom sa stalo niečo zlé, pretože silnejšia rasa, nadradená rasa, viac svetovo uvedomelá rasa, aby som tak povedal, prišla a zaujala ich miesto.

 
Winston Churchill
 

Sklon považovat za nepřítele každého, kdo nás kritizuje, pramení mimo jiné z toho, že kritika zatěžuje kladné sebehodnocení a zraňuje je sebeláskou.

 
Stefan Garzyňski
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt