Úterý, 24. duben 2018 | Svátek má Jiří Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ludwig Feuerbach

« Všechny citáty autora
 

Láska je nejmoudřejší věc tohoto světa; proto ji většina lidí jen předstírá.

 
Ludwig Feuerbach

» Ludwig Feuerbach - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Ludwig Feuerbach, Ludwig Andreas Feuerbach quotes, citáty o lásce, citáty o člověku, citáty o moudrosti, citáty o světě, autoři od písmene F


Podobné citáty

 

Láska, to je mocná říše tohoto světa, v níž ženy dobývají trůnu proto, že lžou nejpřesvědčivěji.

 
François Fénelon
 

Láska je pro ženu jediná dostupná moudrost tohoto světa.

 
Berthold Auerbach
 

Morálka je souhrn předpisů, které část lidí nedodržuje proto, že je neuznává. Kdežto většina je uznává proto, že je nedodržuje.

 
Gabriel Laub
 

Většina lidí umírá jen proto, že si to nedovede zakázat.

 
François de la Rochefoucauld
 

Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství.

 
Jan Werich
 

Takové manželství, to není nějaká betonová stráda. A právě to je celej ten kumšt a celej ten vtip, že v manželství, když si dva lidi rozumějí a mají se rádi, dovedou si vodpustit a můžou se i přát. Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství.

 
Jan Werich
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt