Čtvrtek, 24. květen 2018 | Svátek má Jana Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Lucas Durtain

« Všechny citáty autora
 

Ženám nabízej lásku, jako bys v krámku nabízel zboží, jež se prodává samo: bez zájmu o kupce. Pak nalezneš v ženském světě tolik zájemců, že je za celý svůj život neobsloužíš.

 
Lucas Durtain

» Lucas Durtain - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Lucas Durtain, Robert Lucas Jr. quotes, citáty o lásce, citáty o životě, citáty o mužích a ženách, citáty o světě, autoři od písmene D


Podobné citáty

 

Láska je jako obchod. Se ženami je nutno jednat tak, jako když se nabízí zboží, jež jde samo na odbyt - bez zájmu. Pak budete mít v ženském světě tolik zájemců, že je za celý život neobsloužíte.

 
Bibi Anderssonová
 

Mít lásku krásné je. Celý život se mění tím sladkým vědomím, jež tolik láká nás.

 
Marceline Desbordes-Valmore
 

Řádné zboží snadno najde kupce.

 
Neznámý autor
 

Žij každý den, jako bys právě v něm měl prožít celý svůj život.

 
Vasilij Vasiljevič Rozanov
 

Na světě je tolik věcí, které nepotřebuji! (Tento výrok Sókratés vyřkl na tržišti, kde byl pestrý výběr zboží. Lze ho pokládat za motto Kyniků.)

 
Sókratés
 

Celý můj život je vlastně touha po domově. Cítím se jako trojnásobný vyhnanec: jako Čech mezi Rakušany, jako Rakušan mezi Němci, jako Žid na celém světě. Všude vetřelec, nikde vítán...

 
Gustav Mahler
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt