Neděle, 27. květen 2018 | Svátek má Valdemar Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Lao-c’

« Všechny citáty autora
 

Kde táboří vojska, rodí se trní a hloží, po velkých bojích následují hladová léta... Není většího neštěstí než lehkovážně útočit. Proto: kde se dvě vojska válečně střetají, vítězí ti, kdo bojují s těžkým srdcem.

 
Lao-c’

» Lao-c’ - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Lao-c’, Anonymous quotes, citáty o jídle a hladu, citáty o neštěstí, citáty o válce, autoři od písmene L


Podobné citáty

 

Silné prapory vojska mají vždy pravdu.

 
Napoleon Bonaparte
 

Kdyby mí vojáci začali přemýšlet, nezůstal by u vojska ani jediný.

 
Fridrich II. Veliký
 

Žádná válka se bez vojska nedá vyhrát, národ o svou svobodu musí také vždy bojovat...

 
Edvard Beneš
 

6. října 1973, v den vypuknutí jomkipurské války v 18.00 v projevu k obyvatelstvu [Občané Izraele: kolem 14.00 dnes armády Egypta a Sýrie zahájily ofenzívu proti Izraeli (…) Izraelské obranné síly bojují a zatlačují tento útok. Nepřítel utrpěl vážné ztráty (…) Věřili, že překvapí občany Izraele v Den smíření, kdy se mnozí budou modlit v synagogách (…) ale my překvapeni nebyli (…) Naše vojska zaujala postavení potřebná, aby mohla čelit nebezpečí. Nemáme pochyb o našem vítězství, ale pokládáme opětné zahájení egyptsko-syrské agrese za akt rovnající se šílenství.]

 
Golda Meirová
 

Není většího neštěstí, než když se člověk začne bát pravdy, aby ho neodhalila.

 
Blaise Pascal
 

Car Alexander došel až do Paříže. (odpověď na lichotku amerického velvyslance v SSSR W. A. Harrimana na Postupimské konferenci, že pro Stalina muselo být příjemné, když ruská vojska stanula v Berlíně; zdroj: Telegraf FIM UHK 9/2005 a mravenec.cz)

 
Josif Vissarionovič Stalin
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt