Sobota, 23. červen 2018 | Svátek má Zdeňka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Klement Gottwald

« Všechny citáty autora
 

Preč od Ríma a smerom k národnej cirkvi... Je nutné cirkev neutralizovať a dostať ju do naších rúk tak, aby slúžila režimu. [Pryč od Říma a směrem k národní církvi ... Je nutné církev neutralizovat a dostat ji do svých rukou tak, aby sloužila režimu.]

 
Klement Gottwald

» Klement Gottwald - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Klement Gottwald, Anonymous quotes, citáty o náboženství, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Pryč od Říma a směrem k národní církvi ... Je nutné církev neutralizovat a dostat ji do svých rukou tak, aby sloužila režimu. Prohlášení Klementa Gottwalda na schůzi ÚV KSČ 9. června 1948

 
Klement Gottwald
 

Byť verný Cirkvi. Je to naša Matka. Ale keď hovorím verný, nemyslím tým iba Cirkev dneška, ale aj Cirkev budúcnosti.

 
Anthony de Mello
 

Církev je církví jen tehdy, když je tu pro druhé.

 
Dietrich Bonhoeffer
 

Pohled na církev je vždy dvojího druhu - zevnitř a zvenku. Tridentský koncil řekl, jedině skrze víru lze pojmout tajemství církve. Potíž spočívá v tom, že církev je lidskou institucí, a tedy obtíženou všemi lidskými nedokonalostmi a nešvary, a zároveň je dílem Božím. Je to paradox, který bude vždy budit vzdor. Stejný problém měli už ve starověku Židé. Považovali se za vyvolený národ - kdo hleděl z venku, považoval to za pýchu, vždyť každý národ má spoustu nedostatků a slabostí. Podobně je to s církví - vždy bude působit jako zkamenělina na ty, kdo hledí pouze zvenku. Ti, kdo na ní hledí ve víře, postřehnou, že skála není zkamenělinou. Že skála, na které vyrostla církev, je Kristus.

 
Christoph Schönborn
 

Vypočuli sme si, aké jatky tento eunuch pripravil aby zničil cirkev. Ním vyvolane prenasledovanie sa môže porovnávať s prenasledovaniami, ktorými sa schizmatici, heretici a pohania obrátili proti cirkvi...Podľa môjho názoru žiadny prenasledovateľ horší než Fotios nikdy neoslabil východnú cirkev tak účinne. Okrem svojich krutých činov robil Fotios všetko možné i nemožné preto aby ju vytrhol so spoločenstva s cirkvou rímskou. Hrozné následky, ktoré postihli kresťanský Východ sa až do dnešnej doby stále zhoršovali. (Caesar Baronius, kardinál, historik)

 
Fotios
 

Evangelium začíná žít teprve tam, kde křešťané stojí vedle jiných a vyznávají: my jsme ještě mnohem bezbožnější, viníky jsme my, my v církvi. Nebylo by v Evropě zpohanštělých davů, kdyby tu byla skutečná církev. (Křesťanská revue 1936)

 
Karl Barth
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt