Pondělí, 25. červen 2018 | Svátek má Ivan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Karl Marx

« Všechny citáty autora
 

Keby náš Karol radšej vyrobil kapitál, aby o ňom iba písal. (Matka Karola Marxa)

 
Karl Marx

» Karl Marx - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Karl Marx, Karl Marx quotes, citáty o rodičích a dětech, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Keby niektorý z bohov povedal: čomu dáš prednosť - žiť ďalej s tým, čo máš, alebo ihneď zomrieť, keby ti nemalo byť dožičené nadobudnúť ešte niečo väčšie, voľ radšej smrť.

 
Platón
 

Keby mi doktor povedal, že mám len šesť minút života, nepremýšlal by som. Písal by som o trochu rýchlejšie. [en: If my doctor told me I had only six minutes to live, I wouldn’t brood. I’d type a little faster.]

 
Isaac Asimov
 

Keby som to bol vedel, radšej by som sa stal inštalatérom.

 
Albert Einstein
 

Neutralizovat rozpor mezi kapitálem a prací. Co to znamená? Práce je poslání člověka, vlastnictví jeho atribut. Vlastnictví však není totéž, co kapitál; kapitál je hospodářský prostředek a jako takový musí sloužit celému hospodářství, nelze ho užívat pro osobní blaho jednotlivce. Pro obrovské nahromadění kapitálu platí to samé, co pro přehrady. Přehrady nebyly postaveny, aby na nich pár lidí mohlo pořádat regaty, byly postaveny, aby regulovaly řeky, aby poháněly turbíny vodních elektráren.

 
José Antonio Primo de Rivera
 

Porodit a svůj plod od sebe odvrhnout, to je přece proti přírodě. Živit svou krví ve svém těle něco, co nevidíš, a neživit mlékem to, co vidíš, co už je člověkem, co žije, co s pláčem volá po matčiných službách - která tohle dokáže, není opravdová matka, to je matka jen napůl.

 
Aulus Gellius
 

Kapitál skromnosti přináší vždy vysoké úroky.

 
Charles Louis Montesquieu
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt