Pondělí, 24. říjen 2016 | Svátek má Nina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Karl Kraus

« Všechny citáty autora
 

Sexuální výchova je proto oprávněná, protože dívky se jinak včas nemohou dozvědět, jak děti nepřicházejí na svět.

 
Karl Kraus

» Karl Kraus - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)

Štítky: Citáty Karl Kraus, Karl Kraus quotes, citáty o mužích a ženách, citáty o rodičích a dětech, citáty o světě, autoři od písmene K

Podobné citáty

 

Generace za generací musí začínat od začátku a poznávat svět znovu. Svět se mění tak rychle, že děti se nemohou učit od svých rodičů nebo rodiče od svých dětí. Generace jsou jak cizí kameny ztroskotané v čase.

 
Ramsay MacDonald
 

Moderní dívky chtějí vypadat trochu jako chlapci, proto nosí kalhoty. Zčásti však chtějí dokázat, že jsou dívky, a proto nosí přiléhavé svetry.

 
Neznámý autor
 

Nemohou-li dívky milovat, nenávidí.

 
Vladislav Vančura
 

Nešlo jen o to, že pohlavní pud navozuje svůj vlastní svět mimo kontrolu Strany, který je proto třeba zničit, pokud je to možné. Důležitější je, že sexuální strádání vede k žádoucí hysteriii, kterou lze transformovat ve válečnou horečku a uctívání vůdce.

 
George Orwell
 

Nebýti lásky, lidé by zemřeli touhou, že nemohou stát se tím, čím chtějí být. Láska přišla na svět proto, aby každý poznal výsostnost zázraku - že je právě tím, čím je.

 
Jiří Wolker
 

Neexistuje jiná rozumná forma výchova než být příkladem - nelze-li jinak, tedy odstrašujícím.

 
Albert Einstein
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt