Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Karel Kryl

« Všechny citáty autora
 

Láska je stav duše. Něco jiného je, když člověk vzplane poprvé, jinak ji vidí táta a máma s dětmi a jinak staří lidé v takzvaném prázdném bytě. Láska je slovo a slova jsou ošidná.

 
Karel Kryl

» Karel Kryl - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Karel Kryl, Karel Appel quotes, citáty o lásce, citáty o člověku, citáty o rodičích a dětech, citáty o mládí a stáři, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Existují slova, která se jinak čtou než píší, a dokonce se i jinak myslí.

 
Josef Poláček
 

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!

 
Erich Maria Remarque
 

Je hodně slov, která se jinak píší, jinak vyslovují a jinak myslí.

 
Neznámý autor
 

Rozdíl mezi dámou a pouliční květinářkou není v tom, že se každá chová jinak, ale v tom, že se lidé ke každé z nich chovají jinak.

 
George Bernard Shaw
 

Hanebné je jinak mluvit a jinak myslit; ale oč hanebnější je jinak psát a jinak myslit.

 
Lucius Annaeus Seneca
 

Člověk vždycky vidí jinak toho, koho miluje.

 
John Steinbeck
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt