Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Juan Gris

« Všechny citáty autora
 

Každý z nás má v sobě celá staletí.

 
Juan Gris

» Juan Gris - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Juan Gris, Juan Gris quotes, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

"Dílo, které příroda a lidé vytvořili, nově ožilo v tvém umění. Tvá Praha, vyšlá z tvé ruky, záříc vzdoruje zničení. Tento mramorový kámen chce z vděčnosti hlásati tvoji slávu po celá staletí. Leč žel! Kámen se rozpadne a tvoje dílo bude dále trvati."

 
Václav Hollar
 

Filosof je milovníkem moudrosti, lépe řečeno, pravdy. Všichni filosofové se vyznačovali těmito vlastnostmi. Ve starověku není jediného filosofa, který by neposloužil lidem příklady ctností a morálním poučením. Všichni se mohli mýlit v oblasti fyziky, ale tu tak málo potřebujeme v praktickém životě, že filosofové by se bez ní obešli. Celá staletí trvalo, než lidé poznali část zákonů přírody. Ale moudrému stačí jediný den, aby poznal povinnosti člověka.

 
Voltaire
 

Celá budoucnost lidstva záleží v tom, aby každý ve svých daných poměrech se snažil prokazovat lidem pravé lidství.

 
Albert Schweitzer
 

Když bude každý zametat před svým prahem, bude celá ulice čistá.

 
Lev Nikolajevič Tolstoj
 

Každý může být krutý, ale nejperspektivnější sklon ke krutosti má celá ta bezbarvá a lhostejná tlupa nedouků a řemeslných slouhů, kteří jsou dle dnešních praktik prohlašováni za neomylné nositele pokroku: policajtů, doktorů, detektivů, inspektorů, učitelů atd.

 
Gilbert Keith Chesterton
 

Každý génius má v sobě trochu šílenství.

 
Aristotelés
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt