Pondělí, 28. květen 2018 | Svátek má Vilém Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Josef Čapek

« Všechny citáty autora
 

Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost. Může mu být tím nejpodstatnějším zdrojem životního štěstí: je-li zdravá a harmonická, jsou-li její konflikty s okolním životem plodné, vede-li ho bezpečně v činu i v myšlení.

 
Josef Čapek

» Josef Čapek - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Josef Čapek, Josef Hoffmann quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o penězích, citáty o štěstí, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost, která vede jeho činy i myšlenky.

 
Josef Čapek
 

Osobnost se buduje z určitého, jedinečného souladu a nesouladu s okolním světem.

 
Josef Čapek
 

Osobnost ženy je vždy rozpolcená, kdežto osobnost muže má za cíl jen sebe.

 
Germaine de Staël
 

Slaboch má po ruce vždy nějakou výmluvu. Jeho cesta životem je soustavně dlážděna jakýmisi údajnými, neviditelnými překážkami. Ovšem pro člověka s odhodlanou myslí žádné takové překážky neexistují. Arogance, odpor, pochybnosti, výsměch a nedůvěra jiných, vůči němu, v jeho nitru naopak podněcují touhu zvítězit. Rozvoj člověka je závislý na jeho vlastním úsilí. Kdyby skutečné překážky neexistovaly, zastavil by se pokrok.

 
Jan Berwid-Buquoy
 

Jediným přínosem, který může umělec poskytnout k nějaké debatě, je jeho dílo.

 
Ingmar Bergman
 

Abys měl aspoň kapičku štěstí, alespoň trochu toho nebe na zemi, musíš se smířit se životem, se svým vlastním životem - takovým, jaký je.

 
Phil Bosmans
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt