Sobota, 23. červen 2018 | Svátek má Zdeňka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Johann Wolfgang Goethe

« Všechny citáty autora
 

Hypotézy sú uspávanky, ktorými profesor uspáva svojich žiakov.

 
Johann Wolfgang Goethe

» Johann Wolfgang Goethe - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Johann Wolfgang Goethe, Johann Wolfgang von Goethe quotes, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Hypotézy jsou ukolébavky, jimiž profesor uspává své žáky.

 
Johann Wolfgang Goethe
 

Čas je veľký učiteľ. Bohužiaľ, zabíja svojich žiakov.

 
Hector Berlioz
 

Hypotézy jsou lešením, které se staví před budovou a pak se strhává, je-li budova postavena; jsou nutné pro vědeckou práci, avšak skutečný vědec nepokládá hypotézy za předmětnou pravdu, podobně jako nelze pokládat lešení za stavbu samu.

 
Johann Wolfgang Goethe
 

Robte všetko dobro, čo môžete, všetkými prostriedkami, ktorými môžete, všetkými spôsobmi ktorými môžete, všade, kde môžete, všetkým, ktorým môžete, tak dlho, ako môžete.

 
John Wesley
 

Já jsem pro to, přátelé, abychom se napili. Je nesporné, že víno zavlažuje duši a přitom uspává každé trápení, tak jako mandragora uspává lidi, a probouzí veselou náladu, tak jako olej oživuje oheň ... Když do sebe budeme lít víno v jednom kuse jako do sudu, budou brzy vratké tělo i rozum ... Kdežto když nám ho budou číšníci podávat často, ale v malých pohárcích jako rosičku ... stoupne nám sice také do hlavy, ale nebude to žádné násilí, spíš takové povzbuzování, které nás přivede do povznesené nálady.

 
Sókratés
 

Vypočuli sme si, aké jatky tento eunuch pripravil aby zničil cirkev. Ním vyvolane prenasledovanie sa môže porovnávať s prenasledovaniami, ktorými sa schizmatici, heretici a pohania obrátili proti cirkvi...Podľa môjho názoru žiadny prenasledovateľ horší než Fotios nikdy neoslabil východnú cirkev tak účinne. Okrem svojich krutých činov robil Fotios všetko možné i nemožné preto aby ju vytrhol so spoločenstva s cirkvou rímskou. Hrozné následky, ktoré postihli kresťanský Východ sa až do dnešnej doby stále zhoršovali. (Caesar Baronius, kardinál, historik)

 
Fotios
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt