Čtvrtek, 21. červen 2018 | Svátek má Alois Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Johann Wolfgang Goethe

« Všechny citáty autora
 

Lidem nezáleží na správných myšlenkách a názorech, nejčastěji se spokojují už jen s tím, že mají slova, kterých by mohli použít.

 
Johann Wolfgang Goethe

» Johann Wolfgang Goethe - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Johann Wolfgang Goethe, Johann Wolfgang von Goethe quotes, citáty o člověku, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Při velkých výkonech nezáleží na tělesné síle, obratnosti nebo rychlosti, ale na rozvaze, vážnosti a správných názorech, a to jsou přednosti, o které stáří nejen není ochuzováno, ale které mu dokonce přibývají.

 
Marcus Tullius Cicero
 

Všechny změny, i ty, po kterých jsme nejvíce toužily, mají svoji melancholickou stránku, protože to, co opouštíme, se stalo částí nás samých. Musíme zemřít jednomu životu, abychom mohli začít nový.

 
Anatole France
 

Nejčastěji se mýlí ti, kdo nepřipustí, že by se kdy mohli mýlit.

 
François de la Rochefoucauld
 

Nedívejte se - mohli byste vidět. Neposlouchejte - mohli byste slyšet. Nepřemýšlejte - mohli byste se něco naučit. Nerozhodujte se - mohli byste se rozhodnout špatně. Nechoďte - mohli byste upadnout. Neměňte se - mohli byste se změnit k lepšímu. Nežijte - mohli byste zemřít.

 
Neznámý autor
 

Úloha brániť ľudskú dôstojnosť a napomáhať verejné blaho nie je ľahká, pretože médiá nemožno použiť iba na hlásanie evanjelia. Mohli by ho naopak v srdciach ľudí umlčať.

 
Ján Pavol II.
 

Ženy mají dvě velké zbraně: líčení a pláč. Naštěstí nemohou použít obě současně.

 
Napoleon Bonaparte
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt