Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Johann Wolfgang Goethe

« Všechny citáty autora
 

Ach, vy mladí, neznáte cenu času!

 
Johann Wolfgang Goethe

» Johann Wolfgang Goethe - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Johann Wolfgang Goethe, Johann Wolfgang von Goethe quotes, citáty o čase, citáty o mládí a stáři, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Je absurdní chtít prodloužit život vždy a za každou cenu. Mládí je třeba prodloužit, mládí nebo alespoň sílu zralých let.

 
Ivo Andrić
 

Znát nepřítele a znát sebe; ve stu bitvách vy nikdy nebudete ohroženi. Když neznáte nepřítele, ale znáte sebe; vaše šance vítězství nebo prohry se rovnají. Jestliže neznáte vašeho nepřítele ani sebe; buďte si jisti, že jste v boji v ohrožení.

 
Gičin Funakoši
 

Každá hodina ztraceného času v mládí je zárodkem neštěstí v budoucnosti.

 
Napoleon Bonaparte
 

Láska se nedá měřit trváním. Z jednotek času rozhodují o ní ty nejkrásnější. Jediným okamžikem se prohrává nebo vítězí a jediná noc může mít pro lásku větší cenu než celý život.

 
Eduard Bass
 

Je to paradoxné, ale schopnosť byť sám je predpokladom schopnosti milovať. Kto sa pokúsi byť sám so sebou, pozná, aké je to ťažké. Pocíti nepokoj, nervozitu, či dokonca úzkosť. Bude mať sklon k tomu, aby svoju neochotu pokračovať zdôvodnil úvahou, že to nemá cenu, že je to hlúposť, že to zaberá príliš mnoho času.

 
Erich Fromm
 

Že neznáte důvod k napití? Člověče, zkusil jste se na sebe někdy podívat do zrcadla?

 
Vladimír Renčín
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt