Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jiří Pilka

« Všechny citáty autora
 

Povahy lidí jsou pestré jak rozkvetlá louka a ti nejčistší září barvami duhy.

 
Jiří Pilka

» Jiří Pilka - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jiří Pilka, Anonymous quotes, citáty o člověku, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

Moře je voda nejčistší i nejšpinavější, pro ryby pitná a prospěšná, pro lidi nepitná a zhoubná.

 
Hérakleitos
 

Pro mě je Monroeová jen jednou z mnoha jiných. A co se týče otázky, jestli je symbolickým aktem malovat Monroeovou takovými zářivými barvami, mohu k tomu pouze říct: Šlo mi o krásu a ona krásná je; a je-li něco krásné, pak jsou to hezké barvy. To je všechno. Tak, nebo nějak tak se věci mají.

 
Andy Warhol
 

Mužové pravé povahy jsou svědomím společnosti, ke které přísluší.

 
Ralph Waldo Emerson
 

Kdyby blbost kvetla, byl by svět jako velká rozkvetlá zahrada.

 
Neznámý autor
 

Mám za to a se mnou i devadesát devět procent Američanů, že totalita, ať už nacistická nebo komunistická, je ohavná. Oba systémy jsou nemorální, protože odmítají náboženství a neuznávají plnění slibů. Jsou proti zdravému rozumu pro své nepopsatelné krutosti a odporné zabíjení miliónů lidských bytostí. Hnusím si jakýkoliv druh kompromisu nebo spojenectví Ameriky s nimi. A co bude s miliony lidí ujařmených v Rusku a celé Evropě a s naší vlastní svobodou, jestliže máme posílat své syny vyhrávat válku pro komunismus? - bývalý americký prezident Herbert Hoover na shromáždění v Chicagu 17. září 1941

 
Herbert Hoover
 

Koketnost je základ ženské povahy; všechny ženy ji ovšem neuplatňují, protože některé jsou na to moc hloupé, a jiné moc chytré.

 
François de la Rochefoucauld
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt