Středa, 20. červen 2018 | Svátek má Květa Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jiří Brdečka

« Všechny citáty autora
 

Boží mlýny melou pomalu, ale po čertech solidně.

 
Jiří Brdečka

» Jiří Brdečka - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jiří Brdečka, Anonymous quotes, citáty o Bohu, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Boží mlýny melou pomalu, ale z posledního.

 
Jiří Suchý
 

Potýkat se s větrnými mlýny.

 
Miguel de Cervantes
 

Většina učitelů Východní církve, od Klementa Alexandrijského po Maxima Vyznavače, zastávala učení o obecném vzkříšení a spáse. (...) Pravoslavné myšlení nikdy nepodlehlo myšlence Boží spravedlnosti tak, aby zapomnělo na myšlenku Boží lásky. Zejména nevymezilo člověka z hlediska Boží spravedlnosti, nýbrž z hlediska proměnění a zbožštění člověka i Vesmíru.

 
Nikolaj Berďajev
 

Gianna nebyla blahořečena pouze proto, že zemřela a obětovala život, aby zachránila své dítě, nýbrž proto, že se celá léta, den po dni, snažila - a také se jí to dařilo - odevzdat se do vůle Boží. Boha milovala a sloužila každému z jeho stvoření i v maličkostech, přičemž naprosto důvěřovala v Boží prozřetelnost i v těch nejprostších a nejpokornějších činech každodenního života v rodině i ve své profesi.

 
Gianna Berettová Mollová
 

Syn boží bol ukrižovaný: Nehanbím sa, pretože je to hanebné. Zomrel syn boží: je to neuveriteľné pretože je to nemožné. A pochovaný vstal zmŕtvych: je to isté, pretože je to nemožné. [lat: Crucifixus est dei filius; non pudet, quia pudendum est. Et mortuus est dei filius; credibile prorsus est, quia ineptum est. Et sepultus resurrexit; certum est, quia impossibile.]

 
Tertullianus
 

Pospíchej pomalu.

 
Neznámý autor
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt