Čtvrtek, 21. červen 2018 | Svátek má Alois Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean-Pierre Claris de Florian

« Všechny citáty autora
 

Co svět světem stojí, žádná žena ještě neuškrtila muže, který jí vyznal lásku.

 
Jean-Pierre Claris de Florian

» Jean-Pierre Claris de Florian - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jean-Pierre Claris de Florian, Pierre-Jean de Beranger quotes, citáty o lásce, citáty o mužích a ženách, citáty o světě, autoři od písmene F


Podobné citáty

 

Co je svět světem, nikdy žádná žena neuškrtila muže, když se jí vyznal, že ji miluje.

 
Miroslav Florian
 

Muž má jedinou lásku: svět. Žena má jediný svět: lásku.

 
Peter Altenberg
 

Žena vidí hluboko, muž daleko. Mužovým srdcem je svět, světem ženy je srdce.

 
Christian Dietrich Grabbe
 

Jen poezie má výsadu, že cokoliv vidí, vidí to poprvé a cokoliv vyslovuje, říká to prvně - co svět světem stojí.

 
Karel Čapek
 

Proč vůbec točím filmy? Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách.

 
Karel Zeman
 

Kdo se podívá otevřenýma očima na to, co světem hýbe a vždycky hýbalo, ten brzo ztratí z očí ono vraždění a podvádění a uvidí svět plný lidí nadšených pro pravdu. Místo šklebících se katů kolem plápolavých hranic uvidí lidi s nadšením jdoucí na smrt upálením pro Krista, místo dravých šelem v arénách uvidí křesťany nade všecko věřící v království Boží, místo surových králů vedoucích války ve jménu Kristově uvidí muže, kteří ve jménu Kristově připravují věčný mír. A na těchto spravedlivých lidech stojí svět, oni jsou strůjci dějin, jimi svět pokračuje a všechna ukrutnost je jen malicherná zlost. A oči všechněch spravedlivých lidí jsou obráceny k jednomu vůdci, ke Kristu. (Čím je nám dnes Ježíš Kristus)

 
Emanuel Rádl
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt