Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean-Paul Sartre

« Všechny citáty autora
 

Člověk je takový, jaká je jeho činnost. Člověk není nic jiného než jeho život.

 
Jean-Paul Sartre

» Jean-Paul Sartre - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jean-Paul Sartre, Jean-Paul Sartre quotes, citáty o životě, citáty o člověku, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Člověk není nic jiného než je jeho život.

 
Jean-Paul Sartre
 

Člověk není pouhý organismus, ale nositel absolutních hodnot. V tomto titulu je posvátný, ať jsou jeho věk, jeho pohlaví, jeho rasa, jeho barva, jeho národnost jakékoliv.

 
André Maurois
 

Člověk je ztělesněná nejistota a každý konečný úsudek o něm je falešný. Změna lidského charakteru, nestálost v citovém životě je přirozenou vlastností člověka. Vždyť se mění s počasím, okolnostmi, tělesnými podmínkami, jeho zájmy, schopnostmi, názory a zvyky. Člověk vidí věci různě. Je stálý ve své nestálosti a nestálý ve své stálosti, nesnáší ponurou ctnost pravidelnosti, miluje rozmanitost, je takový i onaký, ze všech stran nekonečný, můžeme o něm pronášet protikladná určení, je to ztělesněný rozpor. Jeho dnešní já je jiné než včerejší, v jeho životě není totožných okamžiků, jeho individualita není dána, je to vyvíjející se struktura, přecházející z jednoho stavu do druhého.

 
Michel de Montaigne
 

Člověk není nic jiného, než řada jeho činů.

 
Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 

Člověk jest nevinen v bolesti své. On neřekl otci: Zplodiž mně, a matce své: podej mi prs života svého. On plakal, když se narodil, ale rodiče jeho smáli se při zplození jeho. Jaká ironie!

 
Jaroslav Vrchlický
 

Člověk nesmí dopustit, aby se jeho život zastavil, ani tehdy, když jeho životní sen ztroskotal.

 
Tennessee Williams
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt