Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean-Paul Sartre

« Všechny citáty autora
 

Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat.

 
Jean-Paul Sartre

» Jean-Paul Sartre - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jean-Paul Sartre, Jean-Paul Sartre quotes, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Hrůza leží kdesi v budoucnosti tak jistě, jako číslice 99 přechází v 100. Člověk se jí nemůže vyhnout, ale mohl by jí třeba odsunout. A přesto vždy znova a znova vědomě a svévolně ten interval zkracuje.

 
George Orwell
 

Moje ideály, ktoré mi vždy žiarili na cestu a znova a znova ma napĺňali radostnou odvahou žiť, boli láskavosť, krása, a pravda... Prázdne ciele ľudského úsilia - majetok, povrchný úspech, prepych - sa mi vždy videli opovrhnutiahodné.

 
Albert Einstein
 

Člověk není nadarmo zpravodajem ze společnosti, aby se nepoučil, jak se život vyšších kruhů, politika a obchod vzájemně prolínají.

 
Elsa Trioletová
 

Je pravda, že k láske patrí premena nášho "ja", ale je to skôr jeho rozšírenie než obetovanie. Skutočná láska je činnosť, pri ktorej sa všetko, čo dávame, znova doplňuje. A nielen to: naša osobnosť sa nezmenšuje, ale zväčšuje, nevyprázdňuje, ale napĺňa. V istom zmysle je láska rovnako sebecká ako neláska. Znova sa tu stretávame s paradoxom, že láska je súčasne sebecká a nesebecká.

 
M. Scott Peck
 

Umřel mi dávný kamarád, se kterým jsem toho hodně prožil. Jiří Dienstbier se zapsal do dějin české moderní žurnalistiky, politiky i do dějin opozičního hnutí. S ním a s Václavem Bendou jsem byl svého času ve vězení a i v nejtěžších chvílích nás posiloval svou stále dobrou náladou. - Václav Havel

 
Jiří Dienstbier
 

Ženy by chtěly prožívat v lásce romány, muži kratičké povídky.

 
Daphne du Maurierová
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt