Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean Giono

« Všechny citáty autora
 

Radosti nikoho neuštvou.

 
Jean Giono

» Jean Giono - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jean Giono, Jean Anouilh quotes, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Jestliže nenacházíš sám v sobě motivy radosti, podívej se na jiné lidi. Choď mezi lidi! Pozoruj, jak se baví, jak celou duší se oddávají radosti.

 
Petr Iljič Čajkovskij
 

Stáří může být nešťastné a neradostné právě tak jako mládí. Srovnávám-li, nezdá se mi stáří i se všemi slabostmi, které přináší, bez radosti, jen zabarvení a zdroje těchto radostí jsou jiné.

 
Wilhelm von Humboldt
 

(o vzhledu eurobankovek) Když teď opravdu pominu politiku, pak z pohledu výtvarného je to takový typický byrokratický peníz. Já říkám, že je to peníz-nepeníz. Protože jsou na nich témata-netémata. Podle mě to přesně opisuje filozofii celé Evropské unie. Hlavně se nikoho nedotknout, všichni musí být kamarádi, běda, aby měl jeden navrch nebo druhý méně. Je to vidět i na těch objektech, které jsou na bankovkách, kde najdete mosty-nemosty, okna-neokna. Rozumíte mi, prostě aby to nikoho neurazilo. Jsou to takové impotentní peníze.

 
Oldřich Kulhánek
 

Ten, kdo chválí každého, nechválí nikoho.

 
Samuel Johnson
 

Vážiti si všech, to je nevážiti si nikoho.

 
Moliere
 

Majetek z nikoho neudělal boháče.

 
Lucius Annaeus Seneca
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt