Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean de La Bruyere

« Všechny citáty autora
 

Příčinou toho, že se ženy mezi sebou nemilují, jsou muži.

 
Jean de La Bruyere

» Jean de La Bruyere - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jean de La Bruyere, Jean de La Bruyere quotes, citáty o lásce, citáty o mužích a ženách, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Muži jsou příčinou, proč se ženy nemají rády.

 
Jean de La Bruyere
 

Že jsou ženy přitahovány prošedivělými mužskými skráněmi, je jakýsi druh vyšší spravedlnosti, neboť ženy jsou také většinou jejich příčinou.

 
Neznámý autor
 

Často kruté utrpení, jež nám způsobila jedna žena, se stává příčinou lásky, kterou vzbudíme u jiné ženy. A také příčinou jejího neštěstí.

 
André Maurois
 

Muži umělci jsou umělci, ženy umělkyně jsou ženy. Takhle věci fungují a bylo to tak vždycky. Literatura je ještě více macho-umění než ostatní. Existuje hranice mezi sentimentální literaturou a mužnou literaturou, na kterou by mělo být pamatováno. Muži spisovatelé mají svou plodnost velmi zakotvenou a je to hrůza, pokud žena prodá více knih než oni. [Male artists are artists, female artists are women. That’s the way things work, and they have always been this way. Literature is an even more macho art than others. There’s a border between sentimental literature and virile literature, which should be kept in mind. Male writers are very embedded into their virility, and it’s a threat if we women sell more books than them.]

 
Lucía Etxebarria
 

Jdeš-li mezi ženy, vezmi s sebou bič.

 
Friedrich Nietzsche
 

Muži a ženy se berou, že nevědí, co se sebou udělat.

 
Anton Pavlovič Čechov
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt