Čtvrtek, 19. duben 2018 | Svátek má Rostislav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean de La Bruyere

« Všechny citáty autora
 

Je příjemné pěstovat přátelství ze záliby a z úcty; trapné je pěstovat je pro zisk: to vlastně znamená doprošovat se.

 
Jean de La Bruyere

» Jean de La Bruyere - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jean de La Bruyere, Jean de La Bruyere quotes, citáty o přátelství, citáty o rozkoši, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Prý rozum zdražil. To je dobře. Aspoň si teď budeme pěstovat vlastní.

 
Gabriel Laub
 

Zisk příjemně voní, ať má jakýkoli původ.

 
Juvenalis
 

Osobnost se musí vědomě pěstovat a uvádět v řád, má-li odolat vlivům, které ji chtějí rozbít. Osobnost je tedy, spíš nežli něco stálého a ohraničeného, stálé úsilí o pevnou jednotu.

 
Thomas Hobbes
 

Neprestávajte pevne veriť, že vaše presvedčenie a vaša práca prispievajú k dielu Najvyššieho; čím vrúcnejšie budete v sebe pestovať túto myšlienku, tým viac sa bude skutočnosť ba celý svet riadiť podľa toho.

 
Rainer Maria Rilke
 

Štěstí nepochází z velikosti života, ale z jeho malých a osvěžujících věcí, které se musí pěstovat a vyhledávat... Ostatně - štěstí nemusí být ničím veselým a blaženým, jsem si skoro jist, že štěstí mohou být velká a tragická jako umělecká díla.

 
Karel Čapek
 

Všechny učebnice a proslovy slavných lidí opakují hluboce mylnou banalitu, že bychom měli pěstovat zvyk přemýšlet o tom, co děláme. Ve skutečnosti je to přesně naopak. Pokrok civilizace spočívá v tom, jak přibývá důležitých činností, jež můžeme dělat aniž bychom na ně mysleli.

 
Alfred North Whitehead
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt