Pondělí, 28. květen 2018 | Svátek má Vilém Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jane Birkinová

« Všechny citáty autora
 

Nepamatuju si ho bez drinku v ruce. Náš vztah byl tvořivý, ale také destruktivní. Cítil potřebu se ničit, aby se mohl znovu obnovovat a tvořit. Říkal také, že se ničí, aby naše láska trvala navždy. Byl romantik. (o Gainsbourgovi)

 
Jane Birkinová

» Jane Birkinová - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Ahoj děvče ze Zvětšeniny. ona.idnes.cz [online]. 2010-01-29 [cit. 2011-02-26].


Štítky: Citáty Jane Birkinová, Jane Addams quotes, citáty o lásce, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Nepamatuju si ho bez drinku v ruce. Náš vztah byl tvořivý, ale také destruktivní. Cítil potřebu se ničit, aby se mohl znovu obnovovat a tvořit. Říkal také, že se ničí, aby naše láska trvala navždy. Byl romantik. - Jane Birkinová

 
Serge Gainsbourg
 

Znovu rozpálit zhasínající lásku je stejné jako znovu zapálit uhašenou cigaretu. Tabák zjedovatí a láska také.

 
Gabriele D’Annunzio
 

Musíme si uvědomit, že když někomu zbývají tři měsíce života, tak je mu jedno, jestli si nějaká regulační agentura myslí, že by za deset let mohl mít díky naší terapii nějakou šanci na léčbu. On chce zkusit cokoliv a pro vědu by to mohl být také obrovský přínos.

 
Eva Syková
 

Člověk znovu a znovu pociťuje potřebu spojovat se sobě podobnými, dáti jim poznati svoje myšlenky, dovídat se o myšlenkách bližního. Pro reprodukci je mu nutno, aby žil ve společnosti. Osamění je mu osudné, zbavuje ho základních prostředků existence.

 
Avicenna
 

Nič nie je také silné ako jemnosť; nič nie je také jemné ako skutočná sila.

 
František Saleský
 

Společnosti se musí naučit zapomínat, škrtat a ničit tak, aby mohli stavět znovu.

 
Jonas Ridderstrale
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt