Pondělí, 21. květen 2018 | Svátek má Monika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jan Berwid-Buquoy

« Všechny citáty autora
 

Neznalost je strašně nebezpečnou zbraní. Většina pomluv a urážek nevzniká proto, že by byli lidé špatní, ale protože nevědí. Největší zločiny lidstva byly spáchány z fanatizmu. Fantismus je otcem nevědomosti. To s úrovní vzdělání nemá nic společného. Sebeovládání, trpělivost, úcta k druhým, schopnost jít v životě cestou dobra, kráčet za ideály humanizmu - jsou daleko důležitějšími faktory než formální školní vzdělání, byť i univerzitního charakteru.

 
Jan Berwid-Buquoy

» Jan Berwid-Buquoy - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jan Berwid-Buquoy, Anonymous quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o rodičích a dětech, citáty o bolesti, citáty o vzdělání, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Dobrá díla jsou plodem dobrého charakteru a protože je chvályhodnější příčina než následek, chval více dobrý charakter bez vzdělání než vzdělance bez charakteru.

 
Leonardo da Vinci
 

Vzdělání je schopnost porozumět druhým.

 
Johann Wolfgang Goethe
 

Vzdělaní a moudří lidé byli, jsou a budou národním bohatstvím, solí země.

 
Jan Procházka
 

Intelektuálové mají mnohem větší schopnost říkat nesmysly než lidé bez vzdělání.

 
Peter Ustinov
 

Never let your schooling interfere with your education. - Nedopusťte, aby školní docházka nějak ovlivnila vaše vzdělání.

 
Mark Twain
 

Německo přirozenou cestou hloupne, protože imigranti z Turecka, východní Evropy a Blízkého východu mají většinou jen nízké vzdělání, a navíc mívají více dětí než sami Němci.

 
Thilo Sarrazin
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt