Pátek, 20. duben 2018 | Svátek má Marcela Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ivan Sergejevič Turgeněv

« Všechny citáty autora
 

U muže jsou slova "miluji" tě prosbou. U ženy je to dar.

 
Ivan Sergejevič Turgeněv

» Ivan Sergejevič Turgeněv - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Ivan Sergejevič Turgeněv, Ivan Turgenev quotes, citáty o lásce, citáty o mužích a ženách, autoři od písmene T


Podobné citáty

 

Nechápu, že některé ženy, které tak dobře znají neodolatelnou svůdnost ozdobných hedvábných punčoch, skvělé kouzlo barevných odstínů a čaromoc drahocenných krajek, schovaných v hlubinách intimní toalety, omamnou šťavnatost skrytého přepychu, rafinovaného spodního prádla, zkrátka všechny chytré jemnosti ženské elegance, nikdy nepochopí strašnou nechuť, jakou v nás vzbuzují nevhodná nebo hloupě něžná slova. Jsou chvíle, kdy se slova "miluji tě" tak nehodí, že se vůbec nesluší.

 
Guy de Maupassant
 

"Pověz mi," zeptal se (Winston), "jak brzy mě zastřelí?" - "Může to trvat dlouho," odvětil OBrien. "Jsi těžký případ. Ale nevzdávej se naděje. Každý se dřív nebo později vyléčí. Nakonec tě zastřelíme."

 
George Orwell
 

Pro muže existují jen dvě lichotky, které jim mohou ženy vyslovit. "Umíš dobře vařit." a "Jsi dobrý v posteli." V prvním i druhém případě jde o nejdůležitější pudy.

 
John Steinbeck
 

Nepoužívejte toho cizího slova "ideál". Máme pro ně vhodné norské slovo "lež".

 
Henrik Ibsen
 

Slova "pracovat" a "hrát si" označují tutéž činnost za různých podmínek.

 
Mark Twain
 

Nejkrásnější slova ženy: "Oběd je na stole!".

 
Neznámý autor
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt