Středa, 23. květen 2018 | Svátek má Vladimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Immanuel Kant

« Všechny citáty autora
 

Na člověku jedině dobré - jeho dobrá vůle.

 
Immanuel Kant

» Immanuel Kant - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Immanuel Kant, Immanuel Kant quotes, citáty o člověku, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Manželství samo o sobě není ani tak dobré, ani špatné. Jeho zdar či nezdar je jedině v nás.

 
André Maurois
 

Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní, jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky, kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív, kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky, kdo mění víru, nemá žádnou... Národ nepředěláš, ledaže bys měl na to staletí, jenom davy můžeš vést dnes tak a zítra tak. Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky, kde by se v něm tak najednou vzala! Kdo sloužil, bude sloužit dál, kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré. Ani vůle se nemění. Nedívej se do tváře, která se změnila, nikdo se nestane krásnějším tím, že změnil tvář. Tvrdá zkouška je i tvrdé poznání. Budoucí foliant našich dějin o této době bude mít jeden podtitul: Kdo byl kdo. I dobrá paměť patří k těm stálým věcem, jichž je a bude třeba.

 
Karel Čapek
 

Dobrá vůle nezachrání tam, kde příroda nám brání.

 
Bidpaj
 

Člověku neschází síla, ale vůle.

 
Jan Neruda
 

Paľo sa v Mečiarovi videl, obdivoval ho a chcel sa stať jeho človekom. Mečiar si však veľmi dobre pamätal, že tomuto človeku dal šancu v podobe verejnoprávnej televízie a on ho sklamal. (Ľubomír Gregor)

 
Pavol Rusko
 

I když se nedostávají síly, alespoň dobrá vůle si zasluhuje pochvalu.

 
Publius Ovidius Naso
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt