Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Immanuel Kant

« Všechny citáty autora
 

Kdyby byli lidé schopni číst si navzájem myšlenky, vyhýbali by se jeden druhému.

 
Immanuel Kant

» Immanuel Kant - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Immanuel Kant, Immanuel Kant quotes, citáty o člověku, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Nemůžete jeden druhému důvěřovat? Pak si také nemůžete navzájem pomoci!

 
Josef Čapek
 

Trpí-li se ve dvou a nemohou-li si ti dva navzájem pomoci, jitří se jejich bolest až osudně: vždycky to končí tím, že jeden druhému přičítá za vinu, že trpí.

 
Romain Rolland
 

U prázdného a rozpadlého domu nikdo nezaklepe. U vyschlého pramene nikdo nemůže uhasit žízeň. Stanete-li se vzájemně, jeden druhému, nevyčerpatelným pramenem, budete oba schopni milovat.

 
Michel Quoist
 

Stejně jako Japonci, byli Keltové rychlí v uměleckých náznacích; vyhýbali se samozřejmostem; polovina říkala věci, které jim byli nejdražší. [Like the Japanese, the Celt were always quick to take an artistic hint; they avoid the obvious the commonplace; the half said thing to them is dearest. (srovnání haiku s irskou poezií)]

 
Kuno Meyer
 

Kdybychom lidé, stvoření boží, neměli rozumu, paměti, řeči, umění - jinak bychom na světě nebyli, nežli jako hovada a ničemní neznabohové. Lidskému pokolení náležité a užitečné jest psaním a tisknutím minulé v tomto světě příběhy potomkům zanechávati, tak abychom sobě jeden druhému nápomocni byli a sebe křesťansky fedrovali.

 
Mikuláš Dačický z Heslova
 

Lidé by byli štastnější, kdyby o své štěstí neustále neusilovali.

 
Giacomo Leopardi
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt