Čtvrtek, 24. květen 2018 | Svátek má Jana Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ihara Saikaku

« Všechny citáty autora
 

Žena je zboží, které nevydrží, ale zase je nezbytně nutné, aby se na světě dalo žít.

 
Ihara Saikaku

» Ihara Saikaku - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Ihara Saikaku, Ihara Saikaku quotes, citáty o životě, citáty o mužích a ženách, citáty o světě, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Na světě je tolik věcí, které nepotřebuji! (Tento výrok Sókratés vyřkl na tržišti, kde byl pestrý výběr zboží. Lze ho pokládat za motto Kyniků.)

 
Sókratés
 

Stačí dělat jenom to, co je nezbytně nutné, a budete se téměř jistě lišit od většiny ostatních.

 
Pavel Kosorin
 

Když mají spolu lidé dobře vycházet, je nezbytně nutné, aby si každý zachoval svou svobodu.

 
Stefan Zweig
 

Život je dnes těžší, neexistuje nic velkého, v co by se dalo věřit, žádné povinnosti, které by se musely plnit, žádné zvyky, na které se lze těšit, a to, co kdysi tvořilo rodinu, jsou dnes rozprchlí jedinci, které člověk miluje, nebo zoufale lituje - dá se to už těžko rozlišit. -str.248

 
Juli Zehová
 

Když bude muž dělat jen to, co od něj žena očekává, nebude na něj tolik myslet. Měl by vždycky dělat i věci neočekávaně, dalo by se říct, dělat je tak, aby to žena nepochopila.

 
Oscar Wilde
 

Láska, která je hned zpočátku velmi upřímná, dlouho nevydrží. Oba se o sobě předčasně dozvědí věci, které vyžadují čas na zažití.

 
Rupert Sargent Holland
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt