Pondělí, 21. květen 2018 | Svátek má Monika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Hermann Minkowski

« Všechny citáty autora
 

Prostor sám a čas jsou napříště odsouzeny ke zmizení do pouhých stínů, a pouze spojení obou si zachová skutečně nezávislou existenci.

 
Hermann Minkowski

» Hermann Minkowski - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Hermann Minkowski, Hermann Adler quotes, citáty o čase, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Přece nebudete tvrdit, že smlouvy jsou na to, aby se dodržovaly? Měl byste napříště víc číst noviny.

 
Johann Nestroy
 

Láska se podobá rannímu stínu, v každém okamžiku bývá menší; ale přátelství se podobá stínu večernímu, roste, dokud slunce života nezapadne.

 
Jean de La Fontaine
 

Vlastní jména tvoří velmi zvláštní oblast slovníku: postrádají význam, slouží pouze denotaci, nikoliv bezprostřední komunikaci mezi lidmi; obracejí se k přírodě (ke konkrétně označovanému), ne k lidem; jsou to podobně jako indexy přímá spojení mezi sledy zvuků a součástmi okolního světa.

 
Tzvetan Todorov
 

Myslím, že existuje pouze jedna pravda, která je univerzální a k níž bychom měli směřovat. Je spojena s fakty a s tím, jak věci skutečně byly nebo jsou. Jiná věc je otázka víry, ale to už se dostáváme mimo veškeré racionální argumenty.

 
Kazimierz Orłoś
 

Politika je prostor možného, umění je prostor nemožného...

 
Bohumil Hrabal
 

Již před léty jsem prohlašoval, že Bůh jednal nesprávně, když neurčil lidské pitomosti žádnou hranici, ale moudrosti vymezil pouze velmi malý prostor.

 
Konrad Adenauer
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt