Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Henry David Thoreau

« Všechny citáty autora
 

Lépe jest člověku zemříti hlady, než pozbýti nevinnosti pro chléb.

 
Henry David Thoreau

» Henry David Thoreau - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Henry David Thoreau, Henry David Thoreau quotes, citáty o smrti, citáty o člověku, citáty o jídle a hladu, autoři od písmene T


Podobné citáty

 

Lépe jest dobře zemříti, nežli zle živu býti. Pro trest smrti nemá se hřešiti...Kdo smrti se bojí, ztrácí radosti života. Nade vším vítězí pravda. Vítězí, kdo jest usmrcován. (z dopisu)

 
Jan Hus
 

Všichni trpíme hladem lásky k člověku a za hladu i špatně vypečený chléb lépe chutná.

 
Maxim Gorkij
 

Svědomí jest své poznání, jímž se člověk sám zná a jest-li vinen hříchem či není a umí rozeznávati, jest-li hřích či není. Člověk má se varovati svědomí příliš širokého i svědomí příliš úzkého. Neb svědomí široké často má zlé za dobré, hřích za nehřích...A slove široké mínění, že jakož velký pytel slove široký, že velké věci v se béře, neb dům široký neb vrata široká, jimiž bez zavazení velký kůň, velbloud neb vůz projede, též to svědomí béře v sebe veliké hříchy. Také se má člověk varovati svědomí příliš úzkého, neb to vede člověka k zoufalství, neb dí člověku, že jest příliš zlý, že se hříchů právě nekaje neb nezpovídal, že nic dobře nečiní, a tak že dobré položí člověku za zlé. (Dcerka)

 
Jan Hus
 

Dobro jest lépe za života činiti a s blahodárnými skutky si pospíšiti!

 
Sulchan-Saba Orbeliani
 

Spánek je prospěšný kdekoliv, ale v posteli by člověku bylo lépe.

 
Denis Diderot
 

Člověku duchovnímu jest vlast jevištěm ducha jeho národa.

 
František Matouš Klácel
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt