Středa, 20. červen 2018 | Svátek má Květa Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Heinrich Heine

« Všechny citáty autora
 

Pri každom žľabe, kde sa rodí nejaký vykupiteľ alebo nejaká spasiteľná myšlienka, vždy stojí nejaký vôl a spokojne si žerie.

 
Heinrich Heine

» Heinrich Heine - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Heinrich Heine, Heinrich Heine quotes, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Občas na vrchol hory vylezl nějaký člověk a přidal nějaký ten kámen nebo dva na mohylu, která se tam vršila, jen proto, aby dokázal, že neexistuje žádná pitomost, kterou by člověk nedokázal. Sekáč

 
Terry Pratchett
 

Vždy mi bola vzdialená myšlienka, že Božie milosrdenstvo je viazané na hranice cirkvi. Boh je pravda. A kto hľadá pravdu, hľadá Boha, či je mu to jasné alebo nie.

 
Edith Steinová
 

Komentuje americké prezidentské volby, ve kterých byl zvolen Barack Obama (6.11.2008): [Nevzpomínám si na žádné jiné volby, které by prakticky celé lidstvo sledovalo s nadějí a starostí. Svým způsobem je to konec rasismu. Už není způsob, jímž by si nějaký bílý muž mohl nárokovat nadřazenost nebo nějaký černý muž se mohlo cítit diskriminován.]

 
Šimon Peres
 

Nikdy nerobme alebo nepíšme nič, z čoho by mohla vzniknúť nejaká nenávisť alebo zatrpknutosť.

 
Ignác z Loyoly
 

Každé zlyhanie je krokom k úspechu. Každé zistenie toho, čo je nepravdivé nás navádza k tomu, čo je pravdivé: každý pokus vyčerpá kúsok pokušenia hriechu. Nielen tak; ale sotva nejaký pokus je úplným neúspechom; sotva nejaká teória, výsledok stálych myšlienok, je úplne nepravdivý; žiadne pokušenie hriechu nie je bez istého skrytého očarenia pochádzajúceho z pravdy.

 
William Whewell
 

Člověk žije má-li nějaký cíl.

 
Dudek
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt