Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Heinrich Heine

« Všechny citáty autora
 

Kde začnou pálit knihy, tam nakonec budou lidi upalovat.

 
Heinrich Heine

» Heinrich Heine - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Heinrich Heine, Heinrich Heine quotes, citáty o člověku, citáty o knihách, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Tí čo pália knihy, napokon budú upaľovať aj ľudí.

 
Heinrich Heine
 

Činnost některých sionistů ve Spojených státech nakonec obrátí všechny lidi proti jejich cílům. Velmi se obávám, že se Židé zachovají stejně jako všichni pronásledovaní: dostanou-li se k moci, začnou projevovat stejnou nesnášenlivost a krutost, s jakou se k nim chovali lidé, v jejichž područí byli. Tato skutečnost mě velmi trápí, protože mi vždycky byli sympatičtí. (1947)

 
Harry S. Truman
 

Dokud se budou společnosti skládat z lidí, budou se objevovat chyby, spory a výbuchy.

 
Jack Welch
 

Veškerá snaha a úsilí zaměřené na plnou zaměstnanost, konjukturu nadbytku a kontinuitu růstu hospodářství, budou ovšem korunovány úspěchem potud, pokud nebude hospodářská soutěž manipulována umělými nebo právními předpisy, které jí budou stát v cestě a nebo jí nakonec úplně znemožní.

 
Ludwig Erhard
 

Čím dál víc lidí jde do Mordoru. Jednou budou vevnitř všichni lidi. Dvě věže, kap. Černá brána je zavřená

 
John Ronald Reuel Tolkien
 

Benešův dekret znárodňující firmu Baťa, a.s. byl podepsán 27. října 1947. Někteří průmyslníci, jejichž podniky byli tak malé, že se na ně znárodňovací dekret nevztahoval, se domnívali, že budou-li v koaliční vládě podporovat levicové strany, zůstanou nakonec ušetřeni. Brzy se však přesvědčili, že dojde i na ně. Hranice znárodnění byla snížena ze tří set na třicet zaměstnanců a nakonec přišla řada i na rodinné pekárny a holičství.

 
Tomáš J. Baťa
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt