Úterý, 19. červen 2018 | Svátek má Leoš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Hector Berlioz

« Všechny citáty autora
 

Z partitury Čarostřelce proudila zvláštní divoká vůně, jejíž rozkošná svěžest mne omamovala.

 
Hector Berlioz

» Hector Berlioz - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Smolka, Jaroslav & kol.: Dějiny umění, s. 464


Štítky: Citáty Hector Berlioz, Hector Berlioz quotes, citáty o rozkoši, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Je opravdové štěstí, že nejsem odkázán na svou ctěnou osobu, jejíž moudrost bych musel obdivovat a ctít a jejíž pošetilosti bych se vlastně měl v každém okamžiku děsit. (Vzývej mne)

 
Karl Barth
 

Existují manželství dobrá, neexistují rozkošná.

 
François de la Rochefoucauld
 

Žádná divoká bestie není člověku tak nebezpečná, jako jsou křesťané sami sobě navzájem.

 
Julianus
 

"Voda! Vodo, jsi bez chuti, bez barvy, bez vůně, jsi nedefinovatelná a člověk tě pije, aniž tě zná. Ty nejsi nutná k životu: ty jsi život sám. Naplňuješ nás rozkoší, jejíž zdroj není ve smyslech. S tebou se nám vrací všechno to, čeho jsme se už zřekli. Díky tobě se otevírají všechny vyschlé prameny našeho srdce. Jsi tím nejcennějším pokladem na světě a také pokladem nejchoulostivějším, ty, tak čistá v útrobách země. Člověk může umřít žízní u magnezitového pramene. Může umřít žízní na břehu solného jezera. Může umřít, i když má dva litry rosy, jsou-li v ní rozpuštěny nějaké soli. Ty nepřijímáš žádné příměsi, ty se nedáš zfalšovat, ty jsi podezíravé božstvo. Ale naplňuješ nás nesmírným a prostým štěstím."

 
Antoine de Saint-Exupéry
 

Nebyl jsem nikdy žádný rychlopísař a komponoval jsem vždy s rozvahou a pílí. Taková práce je ale také trvanlivá a znalec to pozná okamžitě z partitury.

 
Joseph Haydn
 

Občas o mně někdo řekne, že jsem exigeante, což je velmi decentní francouzský výraz pro osinu v zadku. Mám ale i dny, kdy jsem vysloveně rozkošná.

 
Kristin Scott Thomasová
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt