Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Hans Selye

« Všechny citáty autora
 

Stres v žádném případě nemusí být pouze škodlivý; je zároveň koření života, neboť každé hnutí mysli a každá činnost zapříčiňuje stres. Stejný stres, po kterém jeden člověk onemocní, může znamenat pro druhého životodárné uzdravení.

 
Hans Selye

» Hans Selye - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Hans Selye, Hans Arp quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o zdraví a nemoci, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Stres patří k životu stejně jako vzduch a dýchání. Existuje jediný způsob, jak se stresu vyhnout. Zemřít.

 
Hans Selye
 

Stres podrobuje charakter skúške. Skutočne hodnotnými sú tí, ktorých ani v ťažkých dobách neopustí ich čestnosť, rozvaha a citlivosť.

 
M. Scott Peck
 

Nenávidíme nejistotu. Jsme toxikomani závislí na kontrole. Když cítíme, že kontrola chybí, děláme se nám zle. Cítíme nervozitu a stres. Proto se necháváme vést značkami.

 
Jonas Ridderstrale
 

Každé štěstí trn má bohužel, tolik chceme vlastnit, znamenat a být! Ale aby jeden všechno měl, to se jenom zřídka může podařit.

 
Neznámý autor
 

Psychologicky je nemožné, aby láska milenců měla stejnou úroveň. Vždy jeden druhého více miluje, nežli může být jeden od druhého milován. A právě zde je rozum v lásce důležitým činitelem, který může vyrovnávat rozdíly v úrovni lásky.

 
William Henry Bragg
 

Ve sportu se v žádném případě nesmíte zastavit. Když jsou si soupeři rovni, může výsledek nastat náhodou. Je třeba být o hlavu lepší. Pouze tehdy je možné porážet a ničit každého soupeře. Mám velmi rád svoje chlapce. Hlavně kvůli tomu jsem od nich požadoval to, co by nikdo jiný nedokázal.

 
Anatolij Tarasov
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt