Pondělí, 24. říjen 2016 | Svátek má Nina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Guy de Maupassant

« Všechny citáty autora
 

Láska je instinkt, manželství zákon.

 
Guy de Maupassant

» Guy de Maupassant - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)

Štítky: Citáty Guy de Maupassant, Guy de Maupassant quotes, citáty o lásce, citáty o manželství, citáty o zákonu, autoři od písmene M

Podobné citáty

 

Láska je základní zákon naší podstaty a každá odchylka od něho musí vyvolat poruchu v našem tělesném životě, neboť poškodila zákon.

 
Orison Swett Marden
 

Dám hodně na instinkt. Člověk ho nikdy nesmí otupit tím, že by chtěl vědět všechno. I kdyby se mu to nakrásně povedlo, ztratí instinkt a bude jenom všechno vědět. (Křesťan 1976)

 
Josef Sudek
 

Manželství je jediné nevolnictví, které zákon připouští.

 
John Stuart Mill
 

Vlastnický instinkt bývá často silnější než láska a často je také za lásku mylně považován.

 
Stanisław Dygat
 

Kde je uzavíráno manželství bez lásky, tam brzy vznikne láska bez manželství.

 
Benjamin Franklin
 

I já jsem vlekař! - prezidentovo vyjádření k vetu zákona o tzv. "vlekařských vysokých školách" (President ČR Václav Klaus vrátil Poslanecké sněmovně zákon, kterým se mění zákon č. 266/1994 Sb., o dráhách, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Stanovisko presidenta republiky je vedeno u PS jako sněmovní tisk č. 906/7.), 7. dubna 2006

 
Václav Klaus
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt