Pátek, 20. duben 2018 | Svátek má Marcela Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Gilbert Keith Chesterton

« Všechny citáty autora
 

Křesťanství je jediné náboženství na světě, které vystihlo, že všemohoucnost bohu nestačí, že musel být, aby byl bohem cele, nejen králem, ale i buřičem.

 
Gilbert Keith Chesterton

» Gilbert Keith Chesterton - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Gilbert Keith Chesterton, Gilbert Keith Chesterton quotes, citáty o Bohu, citáty o náboženství, citáty o světě, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Křesťanství není ani tak jméno pro náboženství, jako spíš jediné slovo, které dokáže vyjádřit charakter dnešní mezinárodní civilizace a spojit nesčetné miliony lidí po celé mnohonárodnostní zeměkouli.

 
Theodor Mommsen
 

Kdyby se musel rozhodnout mezi bohem a ďáblem, rozhodl by se pro silnějšího.

 
Žarko Petan
 

Až budou plně zabezpečeny důsledky, které implikuje evolucionistická biologie, stane se eugenika nevyhnutelně integrující součástí budoucího náboženství či cítění, ať už to nazveme jakkoli, které pak zaujme místo organizovaného náboženství.

 
Julian Huxley
 

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

 
Josh Billings
 

Uznáváme jen dvojí náboženství, totiž to pravé a nepravé, pravdivé a falešné. Pravým náboženstvím jmenujeme to, které mu ten, kdo je veřejně před světem vzývá, také skutečně v srdci svém tajně věří; nepravé náboženství, čili falešné jest každé, které se jen před světem ukazuje, v srdci však nevěří… Jsouť v náboženství věci, které jsou předmětem jen vnitřního srdečného tušení člověka, jsouť zase jiné, které sahají hluboce do občanského veřejného života a mají veliký vliv na praktický život.

 
Karel Havlíček Borovský
 

V křesťanství se ani morálka, ani náboženství samotné žádným způsobem nedotýká reality.

 
Friedrich Nietzsche
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt