Úterý, 22. květen 2018 | Svátek má Emil Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Gilbert Keith Chesterton

« Všechny citáty autora
 

Mučedník je člověk, kterému záleží na něčem mimo něj tolik, že nedbá o svůj život. Sebevrah je člověk, kterému záleží na čemkoli mimo něj tak málo, že už s tím nechce nic mít. Jeden chce, aby něco začalo, druhý, aby všechno skončilo.

 
Gilbert Keith Chesterton

» Gilbert Keith Chesterton - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Gilbert Keith Chesterton, Gilbert Keith Chesterton quotes, citáty o životě, citáty o člověku, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Každý člověk, kterému záleží jen na jedné věci, je nebezpečný.

 
Gilbert Keith Chesterton
 

Člověk nemůže plně vidět sebe sama mimo lidství, právě tak jako nemůže plně vidět lidství mimo život a život mimo vesmír.

 
Pierre Teilhard de Chardin
 

Člověk, kterému se číst nechce na tom není o nic lépe než člověk, který číst neumí.

 
Zig Ziglar
 

V skutočnosti moderný človek mimo pracovnú dobu má veľmi málo sebadisciplíny. Keď nepracuje, chce leňošiť, flákať sa, alebo aby sme použili krajšie slovo "uvoľniť sa."

 
Erich Fromm
 

Každému sebevrahovi záleží na životě, proto se z něho stal sebevrah.

 
Ján Johanides
 

Člověk, jenž jako fyzická bytost se stále obrací mimo sebe a myslí si, že jeho štěstí leží mimo něj, nakonec svoji pozornost obrací do svého nitra a zjišťuje, že zdroj štěstí nosí v srdci.

 
Soren Kierkegaard
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt