Neděle, 24. červen 2018 | Svátek má Jan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Georg Christoph Lichtenberg

« Všechny citáty autora
 

Mezi největší objevy, na něž přišel lidský duch v nejnovější době, patří podle mne umění posuzovat knihy, aniž jsme je četli.

 
Georg Christoph Lichtenberg

» Georg Christoph Lichtenberg - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Georg Christoph Lichtenberg, Georg Christoph Lichtenberg quotes, citáty o člověku, citáty o knihách, autoři od písmene L


Podobné citáty

 

Velký klasik je dnes muž, jehož můžeme chválit, aniž jsme ho četli.

 
Gilbert Keith Chesterton
 

Své známé posuzujeme podle toho, jak se k nám chovali v době, než jsme byli úspěšní. Oni nás posuzují podle toho, jak se k nim chováme, když jsme úspěšní.

 
Milan Růžička
 

Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy.

 
Zdeňka Ortová
 

Najít správný směr, mezi opatrností a odvahou je to největší umění.

 
Tomáš Baťa
 

Klasikem nazýváme spisovatele, které můžeme chválit, aniž bychom ho četli.

 
Gilbert Keith Chesterton
 

Kdyby byl Karel Čapek psal jinou řečí než češtinou, byl by světový spisovatel. Jeho jasnozřivost, to je neco jako když jsme četli knihy Julese Vernea. Jenomže Čapek byl navíc filozof. Tím Verneho předčil. Škoda, že se nějak zapomnělo, jaký to byl spisovatel. Myslím si, že je naše rodinné stříbro.

 
Soňa Červená
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt