Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Gabriel Laub

« Všechny citáty autora
 

Umělecké dílo je prohlašováno za nesrozumitelné podle staré zásady ze Švejka: "Das ist aber eine Hure, sie will nicht mit mír schlafen."

 
Gabriel Laub

» Gabriel Laub - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Gabriel Laub, Gabriel Batistuta quotes, citáty o mládí a stáři, citáty o míru, autoři od písmene L


Podobné citáty

 

Veľká otázka, ktorú nie som schopný zodpovedať ani po tridsiatich rokoch skúmania ženskej psychiky, je "Čo vlastne ženy chcú?". [Die große Frage, die ich trotz meines dreißigjährigen Studiums der weiblichen Seele nicht zu beantworten vermag, lautet: »Was will eine Frau eigentlich?« (nem.)]

 
Sigmund Freud
 

Tvoje "áno" nemá žiadnu hodnotu, pokiaľ nemôžeš slobodne povedať aj "nie". Dôsledky tejto zásady sú ohromujúce.

 
Anthony de Mello
 

Aforismy se nedělají podle recepru na dělo: "Vezmi díru a odlej ji do kovu," nýbrž podle receptu na sochu: "Vezmi kus mramoru a osekej všechno zbytečné."

 
Gabriel Laub
 

Každý přírodní proces lze podle podle okolností a toho, jak se hodí do krámu, chápat jako "přirozený, tedy správný", nebo jako "zhovadilost, která nemá v civilizované společnosti co dělat".

 
Stanislav Komárek
 

"Odneste toho simulanta," řekl Bautze, když zjistil, že je muž mrtev. (Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, zdroj: Wikisource)

 
Jaroslav Hašek
 

"To je život," povzdechla si historie, učitelka života, "každý rok učit podle nových osnov..."

 
Gabriel Laub
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt