Sobota, 21. duben 2018 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Friedrich Nietzsche

« Všechny citáty autora
 

Tajemství, jak sklidit největší plody a největší požitek z bytí, zní: žít nebezpečně:

 
Friedrich Nietzsche

» Friedrich Nietzsche - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Friedrich Nietzsche, Friedrich Nietzsche quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o tajemství, autoři od písmene N


Podobné citáty

 

Žena je bytostí, která vrhá největší stín nebo největší světlo do našich snů.

 
Charles Baudelaire
 

Moudří nehledají úniku ze života ani ze smrti, protože život jim nedělá vrásky a smrt nepřipadá zlá. Tak jako si při jídle nevybírají největší porci, ale nejchutnejší, netouží ani po nejdelším čase, ale trhají ty nejlahodnější plody.

 
Epikúros
 

Největší ctnosti vzbuzují největší žárlivost. Veliká ušlechtilost má za následek ten nejhorší nevděk. Je příliš namáhavé být spravedlivý vůči tak vynikajícím zásluhám.

 
Luc de Clapiers Vauvenargues
 

Říci, co si myslím, je mnohdy největší bláhovost a mnohdy největší umění.

 
Neznámý autor
 

Která že je největší z lidských ctností? Čekat, čekat a zase čekat. Toť ctnost všech ctností, umění všech umění, tajemství všech tajemství.

 
Jaromír John
 

Před dvěma tisíci let bylo největší chloubou prohlášení: "Civis Romanus sum." Dnes je ve svobodném světě největší chloubou prohlášení: "Ich bin ein Berliner."

 
John Fitzgerald Kennedy
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt