Pondělí, 21. květen 2018 | Svátek má Monika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

František Xaver Šalda

« Všechny citáty autora
 

A láska, přestože klame, jest přece jen jedinou skutečnou a opravdovou hodnotou životní, jediným citem, který je hodný, aby byl prožit.

 
František Xaver Šalda

» František Xaver Šalda - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty František Xaver Šalda, Anonymous quotes, citáty o lásce, citáty o životě, citáty o lži, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Skutečnou hodnotou lásky je vzestup základní životnosti, kterou může láka způsobit.

 
Paul Valéry
 

Jediným učitelem hodným toho jména jest ten, který vzbuzuje ducha svobodného přemýšlení a vyvinuje cit osobní odpovědnosti.

 
Jan Amos Komenský
 

Láska milence jenom spojuje, nikoli připoutává. Přestože se spolu zachvívají a prohýbají současně a že kousek těla je jim společný, jsou přece strašlivě sami, neboť každý klesá sám a neví kam. Prožívat spolu vzájemnou rozkoš - jaké to odloučení jednoho od druhého!

 
Henri Barbusse
 

Láska je jediným klíčem, který dokáže otevřít všechny dveře.

 
Otto Betz
 

Přestože všichni chodí do zaměstnání, nikdo nepracuje. Přestože nikdo nepracuje, plní se plán. Přestože se plní plán, nikde nic není. Přestože nikde nic není, všichni to mají doma. Přestože všichni mají všechno doma, jsou nespokojení.

 
Sándor Petőfi
 

Manželství má mnohem lepší vyhlídky, když není pro žádného z partnerů jedinou životní náplní.

 
C. Northcote Parkinson
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt